بازگشت به سوالات متداول
سـوالات متـداول

چرا باید تصاویر را فشرده کرد ؟

 

زمانی که قصد دارید در وب سایت خود عکسی بگذارید، اگر آن را از اینترنت دریافت کرده باشید سایز آن معمولا بصورت فشرده و با حجم کم است ولی اگر با دوربین های دیجیتال گرفته شده باشد معمولا حجم آن بسیار بالاست که این عکس برای محیط وب مناسب نمی باشد .

در فضای وب رزولوشن تصاویر باید 72 پیکسل بر اینج باشد . همچنین برای ابعاد عکس اگرچه هیچ محدودیتی وجود ندارد ولی برای اینکه عکس های شما با کمترین حجم و بهترین ابعاد برای کاربر لود شود توصیه می کنیم ابعاد عکس ها از 900 پیکسل بزرگتر نباشد . چون معمولا ابعاد مانیتور ها 1000 پیکسل می باشد و بزرگتر از این مقدار باعث می شود قسمت هایی از عکس از صفحه خارج شود .

 

می توانید برای فشرده کردن تصاویر از دو روش زیر استفاده نمایید :

  • 1- استفاده از فتوشاپ
  • 2- استفاده از نرم افزار کوچک سازی عکس آسان (دانلود نرم افزار - سایز : 1MB)

 

1- روش آماده سازی عکس با فتوشاپ برای وب سایت:

در این روش ابتدا عکس مورد نظر را انتخاب کرده و آن را باز کنید، سپس از قسمت Image size< Image را انتخاب نموده و تغییرات زیر را اعمال نمایید، سپس در قسمت فایل به جای save as ، جهت وب گزینه seve for web  را انتخاب کنید و عکس مورد نظر را ذخیره نمایید. 

 

 

2- روش ایجاد عکس با استفاده از نرم افزار کوچک سازی عکس آسان:

در این روش می توانید با استفاده از نرم افزاری که دانلود کردید . یک عکس یا کل یک فولدر را یکجا فشرده سازی کنید . برای این کار ابتدا فولدر منبع عکس ها را در قسمت look in انتخاب می کنید . سپس در قسمت save in مشخص می کنید که فایل های فشرده شده را در کجا ذخیره کند .

سپس در تب دوم (settings) تنظیمات را به شکلی که در عکس آمده اعمال نمایید .