روش های ارسال کالا

روش های ارسال کالا :

در این بخش مشخص می کنید که از چه طریقی کالای خریداری شده را به دست مشتری می رسانید. روش های مختلفی مانند ارسال توسط پیک ، پست و... قابل تعریف است.

ابتدا علامت به علاوه را لمس کنید تا یک روش ارسال جدید اضافه کنیم . در عنوان مثلا وارد می کنیم پیک.

سپس برای محاسبه ی هزینه ی ارسال یکی از روش های محاسبه ی هزینه ثابت ، درصد از مبلغ کالا یا فرمول را انتخاب می کنیم.

باید توجه داشته باشید که معمولا غیر از روش های پستی در بقیه ی روش ها تا کالا ارسال نشود نمی شود هزینه ی دقیق ارسال را حساب کرد. در نتیجه یا باید هزینه ی ارسال کالا را رایگان در نظر بگیرید و یا یک عدد توافقی مشخص کنید. یا اینکه در روش هایی مثل پیک دریافت هزینه ی پیک را به بعد از دریافت کالا موکول کنید.

در اینجا فرض می کنیم هزینه ی پیک را مشتری هنگام تحویل به خود پیک پرداخت می کند و ما نیازی به محاسبه نداریم . در نتیجه در ضریب محاسبه عدد صفر را وارد می کنیم.

در بخش توضیحات هم وارد می کنیم که ارسال با پیک فقط در شهر تهران امکان پذیر است .

همچنین می توانیم این امکان را اضافه کنیم که اگر مبلغ کل خرید بیشتر از مثلا صد هزارتومان شد هزینه ی ارسال رایگان شود. این موضوع کمک می کند مشتریان خرید بیشتری انجام دهند تا هزینه ی ارسال رایگان شود.

سپس ذخیره را لمس می کنیم.

برای ایجاد روش ارسال پست  این بار عنوان را پست پیشتاز وارد کرده و در روش محاسبه فرمول را انتخاب می کنیم. و سپس فرمول پیشتاز داخلی را انتخاب می کنیم.

باید توجه داشته باشید که در این صورت سیستم بر اساس وزن کالاهای شما و بر اساس استان و شهری که به عنوان محل استقرار فروشگاه انتخاب کرده اید هزینه را محاسبه می کند.

اگرچه باید دقت داشته باشید که هزینه های پستی متغییر های بسیار دیگری نیز داراست که ممکن است در قیمت نهایی تاثیر داشته باشد ولی این تاثیر چشمگیر نیست.

مرکز تماس: 30 30 4762 - 021