مشخصات فنی

 

مشخصات فنی : این بخش کمک می کند که مشخصات بیشتری برای یک گروه کالا یا آگهی مشخص نمایید.

برای مثال فرض کنید شما یک گروه املاک دارید که در آن آگهی های خرید و فروش مسکن را نمایش می دهید. از طریق این بخش می توانید برای گروه مسکن فیلدهای متراژ خانه، تعداد اتاق خواب، میزان اجاره و ... را تعریف کنید. سپس برای هر آگهی این مقادیر را پر می کنید. مثلا مسکن 200 متری با 3 اتاق خواب و ... . این کمک می کند تا کاربرانی که وب سایت شما را می بینند بتوانند از میان انبوه آگهی ها جستجو کنند و مثلا تمام خانه های با حداقل 2 اتاق خواب را پیدا کنند.

یا در فروشگاه اینترنتی مایلید برای مثال برای گروه موبایل ها مشخص کنید که میزان حافظه، طول عمر باطری، کیفیت دوربین و ... را مشخص نمایید تا کاربران بتوانند مثلا موبایل هایی را جستجو کنند که حداقل 3 مگاپیکسل کیفیت عکس داشته باشند .

 

 

-با کلیک بر روی مشخصه جدید پنجره ی زیر باز می شود که باید در ابتدا نام فیلدها را مشخص کنید. مثل متراژ، تعداد اتاق خواب و ... . مقدار مشخصه ها (مثلا 3 خوابه 200 مترمربع) در مدیریت کالا یا آگهی که زیرمجموعه این گروه است وارد میشود.

 

گروه والد به شما کمک می کند تا مشخصات را طبقه بندی کنید. برای مثال برای نوت بوک می توان یک مشخصه ی مشخصات پردازنده ساخت و سپس مشخصات سرعت ، میزان حافظه ، نوع ، مدل و ... را زیر مجموعه ی آن گذاشت .( *در صورت عدم تعریف گروه والد، مشخصات قابل استفاده نمیباشند)

نوع:

  • عددی : مثل متراژ ، تعداد اتاق، ظرفیت هارد دیسک و ... در این نوع معمولا واحد هم وجود دارد. مثل مترمربع ، گیگابایت و...
  • متنی : مثل شهر ، نوع گوشی(لمسی ،ساده و ...) و هر نوع مشخصه ای که عددی نباشد. در این نوع معمولا واحد وجود ندارد و خالی گذاشته می شود .
  • HTML : زمانی که بخواهید متنی طولانی همراه با استایل و لینک در مشخصات درج کنید، از این مدل استفاده می شود.
  • دارد و ندارد: برای نمایش داشتن یا نداشتن مشخصه از این فیلد استفاده می شود. 

 

در صورتی که یک مشخصه قابل جستجو باشد، کاربر قابلیت جستجو بر اساس آن را بر روی سایت خواهد داشت. معمولا مشخصاتی که صرفا برای مشاهده است قابل جستجو نیست. برای مثال ممکن است شما فیلدی به عنوان توضیح فروشنده اضافه کنید که از نوع متنی باشد و نیازی نیست که وقتی کاربر در سایت جستجو می کند سیستم در این فیلد هم کلمه ی مورد نظر را جستجو کند.

همچنین با فعال کردن این قابلیت، کاربر می تواند در ویترین هوشمند نیز آن را مشاهده نماید.

 

 

-کپی از گروه دیگر: در صورتیکه در گروه دیگری، مشخصات مشابه وارد کرده باشید، می توانید آن مشخصات را کپی نمایید.